Państwa
Kontynenty
Krótka historia pokoju i wojny z narkotykami w Czechach
Rok 1994 przyniósł freetekno. Popularność narkotykowego tańca rosła, a miasta pokochały pervitin i heroinę. Jak przez ostatnie 20 lat zmieniał się świat czeskich narkotyków?
Anna Hokynek Czechy
Czechy: Grzybki, które leczą
Kiedy będziemy raczyć się grzybkami na sesjach u psychoterapeutów? Może nie dziś i nie jutro, ale podobno warto wyczekiwać tego momentu. Czesi już nad tym pracują.
Jerzy Afanasjew Czechy
Hirniak: Zioło, które leczy
Stany Zjednoczone, Izrael i Czechy – przyglądamy się trzem krajom dopuszczającym stosowanie medycznej marihuany.  
Przemek Hirniak USA Bliski Wschód świat Czechy zdrowie
Znośny ciężar choroby. W Czechach
Weszła w życie w Republice Czeskiej ustawa o legalizacji marihuany jako środka leczniczego. Debatę zarówno w Izbie Poselskiej, jak i w Senacie, komentatorzy określali jako raczej pozbawioną emocji.
Tomasz Larczyński terapia Europa Czechy
Kolejny krok ku medycznej marihuanie w Czechach
Czescy senatorowie zatwierdzili w środę 30 stycznia, po burzliwej debacie, nowelizację prawa o narkotykach dotyczącą legalizacji marihuany dla celów leczniczych. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta.
Redakcja Europa Czechy zdrowie
Recepty na leki na przeziębienie?
Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć dostęp pacjentów do niektórych popularnych leków na przeziębienie. Powodem jest narastający problem odurzania się nimi przez młodych ludzi oraz używanie ich do produkcji metaamfetaminy.
Redakcja kraj Czechy zdrowie
Moliński: Mój telefon to interwencja kryzysowa
Jednemu udało się załatwić zasiłek, drugiemu hostel. Informacja się roznosiła. Pracuję z ludźmi, którzy używają narkotyków. Nie chcę wiedzieć, kto produkuje te narkotyki.
Rozmowa Agnieszki Muras terapia Czechy edukacja
Czechy legalizują marihuanę do celów medycznych
Od 2013 r. marihuana będzie stosowana w Republice Czeskiej w celach medycznych. Czesi podeszli poważnie do sprawy zapewnienia pacjentom wszelkiej możliwej pomocy zdrowotnej.
Marek Balicki Czechy zdrowie
Hirniak: Knedliczki i inne używki
W Czechach problem narkomanii traktuje się w kategoriach medycznych, a nie kryminalnych. Człowiek złapany kilkakrotnie z niewielką ilością narkotyków kierowany jest do terapeutów zamiast do aresztu.
Redakcja kraj Czechy edukacja
Narkopolityka: gdzie szukać rozwiązań?
Racjonalna narkopolityka od 20 lat sprawdza się w Czechach, sprawdźmy ją w Polsce!
Przemek Hirniak kraj świat Czechy zdrowie
Kiššová: Narkopolityka oparta na dowodach naukowych
Polityka narkotykowa w Czechach jest bardzo dobrze zbalansowana, racjonalna i perspektywiczna. Redukcja szkód jest jednym z jej kluczowych filarów.
Rozmowa Przemka Hirniaka Czechy edukacja